Medarbetare

Våra medarbetare är vår största tillgång. På Byggkonstruktören arbetar vi aktivt för att skapa balans mellan arbetsliv och privatliv. Här ser vi utvecklingsmöjligheter i varje individ. Tillsammans skapar vi Världens Bästa Lilla Företag.

Hör av dig till någon av vår medarbetare om du har någon fundering. Ni är välkomna när som helst så tar vi en kopp kaffe eller lunch. Vi har ju nära till både Centralbageriet och stans alla lunchställen. 

Konstruktion

Hasse Hemlin

VD/Konstruktör
​​​​​​​
hasse.hemlin@byggkonstruktoren.se
​​​​​​​073 644 80 01

Niklas Wanngård

Avdelningschef Stockholm, Uppdragsansvarig Konstruktör​​​​​​​
niklas.wanngard@byggkonstruktoren.se
​​​​​​​073 644 80 02

Peter Lundestig

Konstruktör

peter.lundestig@byggkonstruktoren.se
073 644 80 06

Anton Fredriksson

Anders Englund

Konstruktör

anders.englund@byggkonstruktoren.se
​​​​​​​073 644 80 09

Linnea Johansson

Konstruktör, Skyddsombud

linnea.johansson@byggkonstruktoren.se ​​​​​​​
​​​​​​​073 644 80 12

Dijar Ismail

Uppdragsansvarig konstruktör, Certifierad skyddsrumssakkunnig, Certifierad ​​​​​​​Kontrollansvar
dijar.ismail@byggkonstruktoren.se
​​​​​​​073 644 80 13

Anders Järlstig

Konstruktör

anders.jarlstig@byggkonstruktoren.se
​​​​​​​073 644 80 14

Fredrik Jannesson

Konstruktör

fredrik.jannesson@byggkonstruktoren.se ​​​​​​​
​​​​​​​073 644 80 15

Tom Lundqvist

Essa Baabish

Konstruktör

essa.baabish@byggkonstruktoren.se
​​​​​​​073 644 80 17

Projektledning

Bengt Frisk

Avdelningschef Projektledning
​​​​​​​​​​​​​​

​​​​​​​​​​​​​​bengt.frisk@byggkonstruktoren.se
073 644 80 03

Mikael Larsson

Projekt- och byggledning

mikael.larsson@byggkonstruktoren.se
​​​​​​​073 644 80 08

Thomas Murén

Projekt- och byggledning, Fuktsäkerhet

thomas.muren@byggkonstruktoren.se
​​​​​​​073 644 80 10

Tom Enegren

Projektledning, Projekteringsledning

tom.enegren@byggkonstruktoren.se
​​​​​​​073 644 80 18

Patrik Andersson

Projekt- och byggledning

patrik.andersson@byggkonstruktoren.se
073 644 80 11